כללים בכתיבה תקנית של צ’ק

כתיבה תקנית של צ’קים
בכתיבה נכונה ותקנית של צ’ק קיימים מספר דברים אליהם חובה לשים לב. במאמר זה נסקור אותם:

 

דיוק במיקום הנכון של כל אלמנט

תחילה יש לעשות שימוש בעט שחור או כחול בלבד , יש לדייק בכתיבת האדם או החברה אליו ממענים את הצ’ק , כתיבת הסכום במשבצת המתאימה בספרות ואת הסכום במילים במקום המיועד, עם ציון המילה בלבד. ביתרת השדות יש לציין את תאריך הצ’ק ולקבוע את מועד פירעונו וכמובן החתימה שחייבת להיות תואמת לנתונים הקיימים בבנק.

חתימה ליד כל טעות

במידה והתבלבלנו בעת כתיבת הצ’ק וטעינו בכתיבה של מילה או ספרה מסויימת, עלינו לבצע מחיקה קטנה על גבי הצ’ק בעזרת העט, לתקן את הטעות שבוצעה ולחתום בקטן ליד תיקון הטעות שביצענו. באופן זה יכולים הבנקים להיות בטוחים שאכן אתם אלו שביצעו את התיקון על גבי הצ’ק ולשמור בכך על ביטחונכם.

טיפ נוסף – חשוב להקפיד ולרשום על גבי הספח שנותר בפנקס השיקים שלנו את פרטי השיק שזה עתה מילאנו. הקפדה על נוהל זה מסייעת לשמור על הסדר ולעקוב אחר השיקים שאנחנו מוציאים לספקינו.

הגברת האבטחה

שימוש בנייר בטחוני שלא ניתן לזיוף, במעמד הדפסת הצ’קים מומלץ להוסיף את הכיתוב “למוטב בלבד” על מנת שלא יהיה ניתן להסב אותו, ברישום הסכום יש להקפיד על כתיבה רציפה ללא מרווחים המאפשרים הוספה של ספרות או מילים. סימן קרוס // (שני קווים אלכסוניים מקבילים) ימנע החלפת הצ’ק בכסף מזומן בבנקים.

והחשוב ביותר צ’קים הם אמצעי יעיל לביצוע תשלום בעולם העסקי, שימוש נכון בהם מאפשר להפיק את המירב מאמצעי זה לניתוב התזרים הכספי לבית העסק.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

שינוי גודל טקסט / Resize Text
ניגודיות / Contrast