כיצד יכולים שיקים מעוצבים לשפר את התוצאות העסקיות

שיקים מעוצבים בתור כלי למיתוג  עסקים

אם בעבר פנקסי שיקים היוו כלי ששימש את בית העסק להעביר תשלום לנותני שירות וספקים, הרי שכיום הופכים פנקסי השיקים של בית העסק לעוד אמצי שמסייע למיתוגו ולבניית התדמית שלו.

תמו הימים בהם פנקסי שיקים כללו רק את הפרטים הטכניים שמצויינים על גבי שיק סטנדרטי שמדפיס הבנק. כיום, שיקים של בית העסק יכולים לשמש ככרטיס ביקור של ממש, שיוצר רושם, שמקנה לעסק אופי ושבונה לו חזות. כיצד? נסו להשוות בדמיונכם בין שיק פשוט, שהודפס בצבעים המוכרים של הבנק ושמופיעים עליו פרטים “יבשים” והכרחיים בלבד לעומת שיק שמופיע על גביו הלוגו של בית העסק, שצבוע בצבעים מגוונים ושנראה ססגוני- ותבינו כיצד יכולים שיקים מעוצבים להוות כרטיס ביקור של ממש.

כפי שעל כל הדפים והמעטפות שמשתמש בהם בית העסק מופיעים הלוגו של בית העסק ופרטי ההתקשרות עמו, כך טבעי הוא, כי גם על השיק שמועבר לידיים רבות, יופיעו אותן תוספות, כך שהשיק יהפוך להיות מעניין יותר ויצור רושם שבית העסק משקיע משאבים בבניית החזות שלו. בית עסק שידפיס שיקים עשירים, מעניינים ובעלי אופי, ייתפס על-ידי שותפים עסקיים אליהם מועבר השיק כרציני ומקצועי, וככזה המתייחס אל הפרטים הקטנים ביותר.

 

כאשר משימת הדפסת שיקים החלה בד בבד לעבור מידי הבנקים אל אחריותן של חברות הדפסה מקצועיות, חששו בתי עסק רבים ממגמת השינוי, בעיקר מתוך פחד שחברות ההדפסה לא יוכלו להגיע לרף הבטיחות שמציעים הבנקים, אך כיום, בזכות טכנולוגיות מתקדמות, כל חברה המתמחה בהדפסת שיקים, שנחשבת מקצועית ומובילה בתחומה, מתחייבת לרמות אבטחה גבוהות מאוד של השיקים כך שבעלי עסקים יכולים להסיר דאגה מליבם בכל הנוגע למעשי מרמה, זיוף של שיקים או העתקתם.

מהשיטות הנפוצות המשמשות חברות להגן על השיקים ניתן למנות שימוש בדף נייר מאובטח, מיגנוט של השיקים, איכות הדפסה גבוהה והקפדה על מילוי ההוראות שנקבעות על-ידי הבנקים להדפסת השיקים.

 

 

 

כיצד לקבל החלטה לגבי סגנון העיצוב של השיק?

בעלי עסקים רבים מעצבים את השיק תוך שימוש בפלטת צבעים המתיישבת עם האווירה שהחברה שואפת ליצור. חברה שבמסגרת הפעילות שלה עושה שימוש בצבע האדום על מנת ליצור תחושה מזמינה וחמימה, תוכל לשלב את הצבע האדום למשל, כרקע של השיק. את הלוגו יש להדפיס באופן שנאמן ביותר לצבעי הלוגו המקורי וכדי לעשות זאת, יש לוודא שאיכות ההדפסה שמציעה החברה הספקית היא אכן גבוהה מספיק, כך שהיא תוכל לשחזר את הצבעיים המקוריים של הלוגו גם על גבי השיק. כמובן שכדי לקבל רעיונות נוספים והשראה, רצוי להתייעץ עם נציגי מחלקת הגרפיקה של החברה המדפיסה, שיוכלו לתת עצות ויסייעו ללקוח להחליט על מראה השיק האידיאלי עבורו, שישרת את צרכיו ואת תועלת בית העסק.

במילים אחרות, רצוי לגבש את החזון העיצובי של השיק תוך קבלת עצות מהחברה שנבחרה להדפיס את השיק, שיש לה כמובן ניסיון רב בהתאמת אופי השיק לצרכים העסקיים של הלקוח.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

שינוי גודל טקסט / Resize Text
ניגודיות / Contrast