צ’קים מסחריים

צ'קים מסחרייםהדפסה של צ’קים מסחריים על ידי בית דפוס לצ’קים

צ’קים הם אמצעי תשלום נפוץ ושימושי במדינת ישראל. על אף הנוחות הקיימת בשימוש באמצעי תשלום אחרים, כמו כרטיס אשראי, יש עדיין יתרונות מסוימים לשימוש בצ’קים כאמצעי תשלום והם מקובלים ונפוצים בעיקר בשוק המסחרי. יחד עם זאת, צ’קים הם בסופו של דבר ניירות מודפסים ומכיוון שכך, הם חשופים במיוחד לניסיונות זיוף, הונאה ומרמה למיניהם. במיוחד, צ’קים מסחריים של בתי עסק וחברות מהווים פיתוי לזייפנים, מכיוון שבעסקים מצוי הכסף הגדול ושם יש תעבורה גבוהה של צ’קים, לעומת אצל המגזר הפרטי.

הדפסת צ’קים מסחריים – מידע חשוב

בעבר, רק לבנקים בישראל הייתה הסמכות להדפיס צ’קים עבור לקוחותיהם. המצב הזה הגביל את בתי העסק מבחינות שונות ויצר סרבול ונטל על המערכת הבנקאית. לפני כעשרים שנה, הייתה ליברליזציה בתחום וחוקק חוק, המאפשר למעשה לכל אדם להדפיס את הצ’קים שלו בעצמו, אפילו במדפסת בביתו, אם ירצה.

יחד עם הקלה זו, מתוך מודעות לכך שצ’קים הם פריט רגיש לזיופים והונאות, קבע החוק רשימה מובנית וקפדנית של סטנדרטים שיש לעמוד בהם בהדפסת צ’קים לחברות ועסקים. מטרת הדרישות הללו היא לשמר את בטיחותם ואמינותם של הצ’קים כאמצעי תשלום נפוץ בשוק. מדובר ברשימת תנאים ספציפית ביותר, המתייחסת לכמה היבטים של ההדפסה, כגון סוג הנייר, צבעי ההדפסה, סימונים מסוימים על גבי הצ’ק ומנגנונים נוספים. כל המדפיס צ’קים חייב לקבל מהבנק אישור קבילות עבורם, המאשר שהם עומדים בכל תנאי החוק, לפני שהוא יכול להשתמש בהם.

הדפסת צ’קים לחברות ועסקים – הדרך הבטוחה והקלה

לאור הקשיחות של הדרישות, כשזה מגיע להדפסת צ’קים מסחריים, בתי עסק רבים מעדיפים לפנות למומחים. כאשר אנו אומרים מומחים, איננו מתכוונים לכל בית דפוס מקרי, אלא לבתי דפוס, אשר יש להם הידע המקצועי והיכולת הטכנולוגית, לעסוק בהדפסת צ’קים מסחריים איכותית. מי שעוסק בהדפסת צ’קים מסחריים באופן מקצועי, מכיר את הדרישות הבנקאיות ומחזיק מדפסות מתקדמות, סוגי צבע ונייר, שמבטיחים עמידה בדרישות החוק ללא סרבול וללא עיכובים. הידע והמוכנות הטכנולוגית גם משפיעים על מהירות הביצוע שבית הדפוס יכול להציע. כדאי לפנות ולבצע את הזמנת הפנקסים בבית דפוס מנוסה ומקצועי, שיוכל להדפיס עבורכם את הצ’קים במהירות, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של הדפסה ועמידה בכל דרישות המערכת הבנקאית, כך שתוכלו להשתמש בהם בראש שקט.