הדפסת צ’קים בטכנולוגיות דפוס מתקדמות

טכנולוגיות הדפסה מתקדמות ושיפור ההמחאות
שני העשורים האחרונים הביאו איתם שינויים ושיפורים רבים בתחום ההדפסות. כיום המצב הוא כזה שבכל מדפסת ביתית ניתן להדפיס אפילו שטרות כסף דומים מאד לשטרות אמיתיים. לפיכך נעשים ניסיונות, מוצלחים בדרך כלל, להפוך את ההמחאה עצמה לאמצעי המבטיח הגנה משמעותית מפני זיופים והונאות. הבנקים היו הראשונים להציע הדפסת צ’קים בטכנולוגיות מתקדמות. בשנים האחרונות ניכרת מגמה של חברות ועסקים רבים להעביר את הדפסת ההמחאות שלהם לבתי דפוס חיצוניים המתמחים בנושא.

מידע נוסף על אבטחת צ’קים באתר של חברת אינטרצ’ק בע”מ
www.intercheck.co.il/

הדפסת צ’קים וטכנולוגיות הגנה אפשריות

כיום ניתן למצוא בשוק מספר חברות המתמחות בהדפסת המחאות. החברות הללו יכולות להציע מספר שיטות הגנה על כספם של מזמיני ההדפסה. להלן חלק משיטות אלה:
• סימן מים: הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת הדפסת צ’קים אישיים או עסקיים המלווים בסימן מים, בדומה לשטרות הכסף הקיימים בכל העולם כיום. הטבעת סימן מים על הצ’ק הופכת אותו לייחודי והמחאה שאיננה נושאת את סימן המים הזאת איננה מקובלת בבנק והוא לא יכבד אותה.
• הדפסת צ’קים על נייר מיוחד: ניתן להדפיס צ’קים על נייר מיוחד, הדומה במהותו לנייר שעליו מודפסים שטרות הכסף של המדינה. שוב, המחאה שאיננה עשויה מהחומר כאמור איננה ניתנת לפירעון ומבחינת הבנק איננה קבילה.
• סימנים למניעת צילום: סימנים כאלה פותחו בעיקר לצרכי ביטחון אבל מהר מאד מצאו את דרכם לשוק האזרחי. הדפסת צ’קים המכילים סימן כזה תמנע צילום והעתקה מדויקים של הצ’ק ותוסיף לצילום סימן המעיד על כך שמדובר בצילום ולא במקור.
שלושת האמצעים הללו ועוד אחרים, כל אחד לחוד ובצירופים שונים, מצליחים למנוע בדרך כלל את זיופי ההמחאות ולצמצם את הנזקים שאלה גורמים מדי שנה.

המאמר באדיבות חברת אינטרצ’ק

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

שינוי גודל טקסט / Resize Text
ניגודיות / Contrast