מדפסות תלת מימד להדפסת מודלים

הדפסת מודלים במדפסות תלת מימדיות זהו אחד הפיתוחים המסקרנים ביותר של העת האחרונה, וכזה שיותר אנשים – בעיקר בעלי מקצוע – מגלים את יתרונותיו מדי שנה. הכוונה, כמובן, היא להדפסה בתלת מימד, ששינתה את חוקי המשחק בתחום ביותר ממובן אחד. מה בדיוק ניתן להדפיס באמצעותה? ואיך זה מתבצע? על כך ועוד במאמר הבא.

קווים לדמותה של ההדפסה התלת מימדית

תכליתה של הדפסה בתלת מימד, ברמת ההגדרה המאד בסיסית, הוא ליצור דגמים תלת מימדיים מסוגים שונים של פולימורים, כאשר לרוב ההדפסה נעשית גבי על מתכת או פלסטיק. לצורך הגשמת המשימה, נעשה שימוש בתוכנת תב”ם (תכנון בעזרת מחשב), המאפשרת לתכנן את כל היבטי הדגם, שכבה אחר שכבה, עד לתוצאה המדויקת ומשביעת הרצון.

חשוב לציין שיש בנמצא שיטות שונות לביצוע ההדפסה הלכה למעשה, ביניהן FDM, SLA, SLS, EBM ו-PolyJet, הנעזרות, בין השאר, בקרני לייזר, באלומת אלקטרונים או באור על סגול להשלמת המשימה. חברות הפועלות בשדה המשחק יכולות בהחלט להציע פתרונות במגוון שיטות, בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות שלהן.

המאמר באדיבות נין נון פתרונות הדפסה

לאתר החדש

http://www.ninnun.co.il/

השימושים הנפוצים של ההדפסה

מדפסות תלת מימד קיימות עוד משנת 1983, אך בשנים האחרונות עלה קרנן עקב התפתחות הטכנולוגיה והפיכת ההליך לפשוט יותר, למהיר יותר ולזול יותר. כיום, הדפסת מודלים בתלת מימד נחשבת לנפוצה במיוחד, כאשר קהל היעד של הדפסות מהסוג הזה כולל בתוכו אדריכלים, מעצבי פנים וגורמים תעשייתיים אחרים. מוצרים אחרים שניתן להדפיס בתלת מימד, הפונים לקהל יעד אחר, הם דמויות, מתנות, תכשיטים, אביזרי אופנה – והרשימה עוד ארוכה.

עם כל יתרונות ההדפסה התלת מימדית, וזוהי נקודה חשובה נוספת, קטן מאד מספר האנשים הפרטיים אשר רוכשים מדפסות מהסוג הזה הלכה למעשה – בין השאר, עקב מחיר המדפסות, הנע, בדגמים השולחניים, בין כ-10,000 ל-30,000 ש”ח. הרכישה שלהן נפוצה יותר, כאמור, בקרב אנשי מקצוע, כאשר אפשרות מקובלת אחרת היא להיעזר בחברות המבצעות את ההדפסה, או לחילופין משכירות מדפסות תלת מימד.

שינוי גודל טקסט / Resize Text
ניגודיות / Contrast