מדפסות למדבקות ברקוד

חנויות ובתי עסק שונים, משווקים ומפיצים ולעיתים גם יצרנים נוהגים לסמן מוצרים במדבקות ברקוד. מדבקות אלה וסימוני הברקוד שעליהן מאפשרות שיפור של תהליכי ניהול מלאי, הפצה, ניהול קופה ועוד.

לעיתים, על מנת לייעל את התהליך של סימון המוצרים בברקוד מתאים יבחר בית עסק או חברה לרכוש מדפסת להדפסת ברקוד באופן עצמי. מבחר הדגמים והמאפיינים, כך מסתבר, גדול ביותר.

עם דיו ובלעדיו
סקירה של מכלול המדפסות הקיימות בשוק, שהינן ייעודיות לצרכי הדפסת מדבקות ברקוד למגוון צרכים מעלה שקיימות מדפסות שונות, כל אחת בעלת תכונות ייחודיות. בין המדפסות ניתן למצוא כאלה של יצרנים מוכרים לצד כאלה של יצרנים פחות ידועים.

יש לציין שבין הדגמים השונים ישנם כאלה שפועלים באמצעות דיו ומספקות תוצאות עמידות וברורות במיוחד. במקרים אחרים, נעשה שימוש בדגמים בעלי נייר טרמי שלא מצריך שימוש בדיו. במקרה השני, מדובר על תוצאות הדפסה פחות עמידות לזמן ארוך אך ההדפסה זולה יותר.

ההבדלים בין סוגי המדפסות השונות לא מסתכמים רק בשאלה האם נעשה שימוש בדיו או לא. בחלק מהדגמים ניתן למצוא צגים דיגטאליים נוחים במיוחד, שמקלים על התפעול והשליטה. כמו כן, קיימים הבדלים ניכרים גם בפרמטרים נוספים כגון:
א. מהירות ההדפסה – לצד דגמים שיכולים להגיע למהירות הדפסה סולידית, של 20 מילימטר לשנייה ישנם דגמים מהירים בהרבה עם יכולת להגיע למהירות של פי עשר מכך.

ב. רמת הרזולוציה שמפיקה המדפסת.

ג. אורך הסרט, שיכול להגיע לעשרות ואף למאות מטרים.

ד. סוגי היציאות הקיימות מהמכשיר. בין היתר ניתן למצוא יציאות מסוג יו אס בי, יציאת לן ועוד.

ה. רוחב ההדפסה וגודל הנייר.

מדד לבדיקת האיכות
בשוק המדפסות הייעודיות לברקודים ניתן למצוא מגוון רחב של חברות. בין היתר פועלות בתחום חברות כגון סיטיזן, טושיבה וגם אחרות. כאשר בוחרים את המדפסת הרצויה כדאי לבחור בחברה שמספקת מוצר איכותי ומוכנה לערוב לאיכות עם מתן של שירות ואספקת אחריות.

חלק מהחברות מעניקות אחריות לא על פי תקופת שימוש אלא על פי מידת השימוש. כאשר חברה מספקת אחריות לכמות הדפסות רבה, כך ניתן להסיק שמדובר על דגם איכותי.

שינוי גודל טקסט / Resize Text
ניגודיות / Contrast